TKİ Genel Müdürü Dr. Hasan Hüseyin Erdoğan ziyaret edildi.

Ekleme Tarihi 7.10.2022

OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, İş ve İnşaat Makineleri Kümelenmesi (İŞİM) Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ayşe Saraçoğlu, OSTİM Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Demiral Akbar, OSTİM Teknik Üniversitesi MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Turan Şişman, İŞİM Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Kadıoğlu, HİDROMEK Temsilcisi Burak Abacı, İŞİM Koordinatörü Fevzi Gökalp, İŞİM Proje Yöneticisi Esma Akyüz, Türkiye Kömür İşletmeleri (TKİ) Genel Müdürü Dr. Hasan Hüseyin Erdoğan’ı ziyaret etti.

OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, TKİ Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Mert Ayaz ve Makine İşletme ve İkmal Dairesi Başkanı Ahmet Kale’nin de yer aldığı ziyarette önceki yıllarda TKİ ile bölge olarak yerlileşme odaklı iş birliği projeleri yaptıklarını belirterek,” TKİ’nin kullandığı birçok ekipmanın yerlileştirilebileceğini gördük. Bu amaç ve hedef doğrultusunda emirlerinizdeyiz.” dedi.

İŞİM Yönetim Kurulu Başkanı Ayşe Saraçoğlu da şu görüşleri paylaştı: “İŞİM olarak yerli ürün kullanımının artırılması konusunda çabamız var. Kamu kurumları ve KİT’lerle iş birliği yapma arzusundayız.”

TKİ Genel Müdürü Dr. Hasan Hüseyin Erdoğan da OSTİM’in üretim gücünün önemine işaret etti. Erdoğan, “Ziyaretiniz bizi memnun etti. Stratejik planlarımız ve yıllık hedeflerimizde yerlileştirme en önemli başlıklar arasında. Bugüne kadar yerlileştirdiğimiz parçalar oldu; bunu artırma gayretindeyiz. OSTİM’in bu yöndeki gücünü biliyoruz. İş birliğine açığız.” ifadelerini kullandı.

OSTİM Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Demiral Akbar ve OSTİM Teknik Üniversitesi MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Turan Şişman ise TKİ ile işyeri deneyimi başta olmak üzere akademik çalışmalarda da ortak projeler geliştirebileceklerini dile getirdi.

İlgili Görseller