ŞAHİN İŞ MAKİNALARI

Ostim OSB 29 Sk. No:148, Ostim
0 312 385 02 40       0 312 385 01 71      info@sahinismak.com      www.sahinismak.com

Şahin İş Makinaları San. Tic. Ltd. Şti. en uygun standart şartlarda cer ve makara keçeleri üretmektedir. Keçelerimiz orjinal ölçülerde olup yüksek kalitede ve özel makinalarda üretilmektedir. İmalatımız olan keçelerdeki oringler (Nitril,Silikon ve Viton) her şartlarda kullanmak üzere üretilmiştir.

Türkiye'de ve yurtdışında'da firmamızın cer ve makara keçeleri teknik kalitesi dolayısıyla kendi sektöründe sembol olmuştur. Firmamızın cer ve makara keçeleri, kalite ve teknik özelliklerinden dolayısıyla ağır iş ve inşaat makinalarında aranan marka olmuştur.

Firmamızın imalatı olan cer ve makara keçleri yüksek kalitesi nedeniyle orjinal parçalardan değişmez parçalar olmuştur. Kalite bizim sorumluluğumuz olup geçmişte olduğu gibi bu sorumluluğu taşımamız en büyük neden ise kalite ve en uygun fiyatlarımızdır.

Ayrıca imalatımızda olmayan cer ve makara keçeleri, teknik resim veya numuneye göre özel imalat yapılmaktadır. Siz, müşterilerimize her geçen gün imalat çeşitlerimizi genişleterek daha iyi hizmet vermekteyiz.

Neler Yapıyoruz?

Ağır koşullarda bakım gerektirmeden uzun ömürlü, hareket rulmanlarını korumalı bununla birlikte yatakların yağlanması ve soğutulması için gerekli olan yağ ve gresi dışarı sızdırmamalıdır. Bunun içindir ki çelik yanaklı yağ keçelerinin önemi ve ihtiyacı giderek artmaktadır.

Şahin L/T (Loftym) keçe grubu aşınmaya dayanıklı iki adet alaşımlı çelikten imal edillmiştir. 60 HRC sertleştirilmiş olup alınları taşlanmıştır. Leplenmiş ve ultrasonik olarak temizlenip çelik üzerine monte edilmiştir. Buda sızdırmazlık görevi görmektedir.

L/T keçe grouplarının sıcaklığa bağlı olarak değişir. 40 ile 120°C aralarındaki çalışma sıcaklıklarında Nitril Kauçuk, 60 ile 180 °C arası silikon kauçuk vede 30 ile 250°C viton kauçuk kullanılmaktadır.

L/T keçe etkileyen en önemli faktörde çeliğin yüzeylerinin özelliği kaybetmesidir. Bununla birlikte kauçuk grubunun yağ içinde fazla kaldığında esneklik ve sızırmazlık görevini kaybetmesidir.

Onarım ve revizyon sırasında keçelerin açıldığında eskilerin yerine yeni keçe takımları kullanılmaktadır.

İlgili Görseller

İletişim Bilgileri
Firma Konumu