+90 312 354 22 26 +90 312 354 75 73
100. Yıl Bulvarı 1230/1 (Eski 42/A) Sokak No: 4 Ostim / ANKARA
info@ankarabronz.com.tr

KESTAMİD ( PA 6G )

Genel Özellikler
* Yüksek mekanik dayanım
* Yüksek aşınma ve darbe  dayanımı
* Düşük sürtünme katsayısı
* Yüksek kimyasal dayanım
* Yüksek titreşim ve darbe emme kapasitesi
* Kolay işlenebilme
* Yağsız ve sessiz çalışabilme
 
Ürünün Açıklaması
Kestamid, Döküm Polyamid veya Döküm Naylon adları ile de tanımlanır. Kestamid üstün mekanik, fiziksel, kimyasal ve elektriksel özelliklerinden dolayı tüm sanayi kollarında çok kullanılan bir mühendislik plastiğidir. KESTAMİD çok yüksek molekül ağırlığı, kristal yapısı ve çapraz bağlara sahip olma özelliklerinden dolayı sert, aşınmaya ve bükülmeye dayanıklı ve polyamid 6ya göre daha az su emen sağlam bir plastiktir.
 
Serbest döküm ve serbest soğuma sebebiye polimerleşme esnasında çok uzun çapraz bağlara sahip ve iç gerilmeleri olmayan kristalimsi bir moleküler yapının oluşması, ekstrüzyon veya enjeksiyon metoduyla üretilen polyamidlere kıyasla, döküm polyamidlerin ısı ve yük altındaki mekanik değerlerinin iki ila üç kat fazla olmasını sağlar.

Kestamidin üretimine özgü tekniklerden ve metallerin mekanik dayanımlarından yararlanarak, göbeği çelik burçlu dişli, makara, karıştırıcı pervanesi yapmak veya çelik milli silindir üretmek de mümkündür. KESTAMİDin bilinen yüksek mekanik ve fiziksel özelliklerini daha da arttırmak amacı ile özel katkılı tipleri imal edilmektedir. KESTAMİD sarı renktedir. KESTAMİDin kimyasal maddelere dayanımı çok iyidir. Solventlerden, yağlardan, hidrokarbon, ester ve ketonlardan etkilenmez; pH 5-11 aralığında asit ve alkalilere dayanıklıdır.
 
Kullanım Alanları
* Çelik göbekli makara, dişli ve burçlar
* Kasnaklar
* Gemi şaft ve dümen mili yatakları