İŞİM’den İlk Dijital B2B Etkinliği

Ekleme Tarihi 27.08.2020

Pandemi sürecinden dolayı dijital ortamda üyelerine katkı sunmaya devam eden İŞİM, üyeleri arasında işbirliği geliştimek adına da B2B programını dijitale taşıdı. İŞİM İşbirliği günleri olarak yürütmekte olduğumuz ve fiziki olarak alıcı ve tedarikçileri buluşturduğumuz programlara dijital ortamda devam ediyoruz.

Ana ürün üreticisi 3 üye firmamız (HİDROMEK, Pİ MAKİNA, MEKA GLOBAL) ile yine onlara tedarikçi olabilecek 11 üye firmamız arasında 25in üzerinde birebir görüşmeler gerçekleştirildi. Sektörde sanal ikili iş görüşmelerinin öncülüğünü yapan İŞİM, bu programla küme içindeki ticari işbirliklerini artırdı. İŞİM Sanal İkili iş görüşmelerine katkı sağlayan satınalma yetkilileri, program sonunda görüştükleri tedarikçi adaylarına yeşil ışık yaktılar.

Program sonrası  yine dijital ortamda katılımcılar ve yönetim kurulun katılımı ile gerçekleştirilen değerlendirme toplantısında tüm katılımcılar programdan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Çoğu üyenin ilk defa böyle bir programa katılıdığını dile getirerek, çok verim aldıklarını ve ilerleyen dönemlerde yeni işbirliği toplantıları beklediklerini ilettiler. İŞİM, yakın zamanda yurtdışı firmaları ile gerçekleştirmeyi planladığı Uluslararası Sanal B2B programlarıyla firmalarının ihracat kapasitesini artırmayı hedefliyor.

Katılımcı Yorumları;

Barış KONUK/Satınalma Uzmanı (HİDROMEK): Öncelikle emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Firmalarla tanışmaktan sonra firmaları yerinde ziyaret etmekte fayda var. Bu toplantılar çok güzel ve olması gereken şeyler, artık bi yandan da zorunda kaldığımız şeyler. Artık kimse yüzyüze görüşmek istemiyor, görüşüldüğü zaman da ne kadar önlem alırsanız alın yine bir risk doğabiliyor. Bu B2B çok verimli ve başarılıydı.

Cemil Cem GÜRBÜZ/Tedarik Lojistik Müdürü ( Pİ MAKİNA ): Firmalar kendilerini tanıttılar, bildiğimiz yönlerin dışında bilmediğimiz bilgiler verdiler. Bu bizim  için bir avantaj oldu. Bizde firmamız hakkında geleceğe yönelik planlar hakkında bilgiler verdik ve bu da onlar için bir avantaj oldu. Kendilerini çok iyi tanıtan sunum yapan firmalar vardı. Sürenin yetmediği firmalar bile oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Cenk SOYSAL/Genel Müdür ( SOYSAL HİDROLİK ) : Program çok güzel ve verimliydi. Özellikle pandemi dönemiyle firmalarla görüşemiyoruz, ziyarete gidemiyoruz. Çok ihtiyaç duyulan bir etkinlikti. Dijital ortamda firmamız için güzel ve şık bir stand da yapılmıştı. Görüşmeler güzel geçti, ileriye yönelik olarak yüzyüze görüşme için sözler verildi. Başlangıç için çok iyi bir proje oldu, geliştirdiğimizde daha iyileri olabilir. Emeğinize sağlık, çok teşekkür ediyorum.

Abdylla ORAZGYLYJOV/İş Geliştirme Müdürü ( TURALI GROUP ) : Öncelikle organizasyon için çok teşekkür ederiz, program güzel ve efektifti. Firmalardan ikisiyle daha önce tanışıklığımız vardı ama bu B2B etkinliğiyle beraber iş potansiyelimizi arttıracağını düşünüyorum. Herkesin emeğine sağlık.

İlgili Görseller