İŞİM Üye Buluşmaları Programı

Ekleme Tarihi 23.12.2022

Türkiye Makina Federasyonu (MAKFED) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Dalgakıran, İş ve İnşaat Makineleri Kümelenmesi (İŞİM) Üye Buluşmaları Programına katıldı.

     OSTİM OSB Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinliğe; OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, OSTİM Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ünsal Sığrı, Makine İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Kutlu Karavelioğlu, İŞİM üyeleri katıldı.
 
     Toplantının açılışında konuşan İŞİM Yönetim Kurulu Başkanı Ayşe Saraçoğlu, İŞİM’in sektörel rekabetçilik gücünün artırılmasına yönelik çalışmalar yaptığını hatırlattı. Üyeler arası iş birliği geliştirmek ve güçlendirmek için çalıştıklarını kaydeden Saraçoğlu, “İŞİM’in politikaları arasında; kamu kurumlar ile iş birlikleri ve yerlileştirme stratejileri yer almaktadır.” dedi.
 
    OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, kümelenmelerin amacının rakiplerin birlikte kazanabileceği sistemi kurgulamak olduğuna dikkati çekti. Aydın, “Yaptığımız faaliyetlerde bunu görüyoruz. Ülkemizin politikaları da bunu gösteriyor. Ticaret Bakanlığı, KOSGEB gibi kamu kurumları da iş birliklerini destekliyor. İŞİM’e ev sahipliği yapmaktan memnuniyet duyuyoruz.” dedi.
 
     MAKFED Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Dalgakıran, 21.yüzyılda dünyanın mottosunun iş birliği olduğunu vurguladı. Destek ve teşviklerin etki analizleriyle ölçümlenmesi gerektiğine işaret eden Dalgakıran, “Hedef doğru işler yapmak, dünya ile rekabet etmekse bugüne kadar yaptıklarımızdan farklı şeyler yapmalıyız. Kümelenmeyi radikal bir şekilde uygulamalıyız.” görüşlerini paylaştı.
 
     İŞİM Küme Koordinatörü Fevzi Gökalp, 2022 yılı faaliyetleri hakkında üyeleri bilgilendirdi. Program da İŞİM’e katılan yeni üyelere plaketleri takdim edildi.

İlgili Görseller