İŞİM KÜMELENMESİ YÖNETİMİ OLARAK SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKAN YARDIMCIMIZ HASAN BÜYÜKDEDE'Yİ ZİYARET ETTİK.

Ekleme Tarihi 25.03.2022

İş ve İnşaat Makineleri Kümelenmesi Yönetim Kurulu olarak Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcımız Sayın Hasan BÜYÜKDEDE'yi makamında ziyaret ettik.

Sektörel olarak sorunlarımızı kendilerine ileterek desteklerini beklediğimizi bildirdik.

Kamu teşekkülleri ile yaptığımız çalışmalarda ihtiyaç ürünlerin yerlileştirilmesi konusunda destek taleplerimizi ilettik.

Özellikle sektörün merkezi Ankara iken fuar alanın olmayışından dolayı fuarların başka illerde yapılmak zorunda kalındığını, Ankara’ya yakışır bir fuar alanı beklentimizi dile getirdik.

Kamu ve özel sektörde yerli ürün tercihinin ülkemizin ihracatının artışında ve kalkınmasında önemli bir rol alacağını arz ettik.

Son dönemlerde bir takım ülkemizde henüz üretilemeyen yada ihtiyacı karşılayacak kadar üretilemeyen nitelikli saclara eklenen verginin üretim maliyetlerini olumsuz etkilediğini bildirdik.

Firmalarımızın sanayi sicil belgelerinde yer alan NACE kodlarında yapılması planlanan güncellemelerin faydalı olacağını ve küme olarak gerekli desteği sunabileceğimizi ilettik.

İŞİM Kümelenmesi olarak faaliyetlerimizde bakanlık tarafından sunulabilecek maddi ve manevi desteklerin kümemize güç katacağını aktardık.

Her daim sanayicinin yanında olan, yerli ve milli üretimi destekleyen Sayın Bakan Yardımcımıza ve ekibine göstermiş oldukları ilgi ve alakadan ötürü şükranlarımızı bildiririz.

İlgili Görseller