İnnometal Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Beyşehir Organize Sanayi Bölgesi Bayavşar Mah. 41958.sok. No:1 Beyşehir - KONYA
0332 514 82 82       0332 514 82 84      bilgi@innometal.com      innometal.com.tr

Kuşaklardır üretim serüveni içinde olan İnnometal ailesi, isminde de bulunan metal ile dedelerimizin mesleği sıcak demirciliğin örs ve çekiçle yapıldığı günler kadar eski dönemlerde tanışmış ve bu birikimini yenilikçi yaklaşımlarla ve günümüz teknolojisi ile sürdürmektedir. Ortaklarımızın farklı oluşumlar içinde gerçekleştirdiği bölgede öncü üretim aklı olma rolümüze, İnnometal çatısı altında güncelleyerek devam etmekteyiz. Ailemiz bölgede su değirmeni kurma ve işletme faaliyetlerine 1950’li yıllara kadar devam etmiştir. Devamında, dizel un değirmenleri kurma ve işletme, kağnılara aks imali, elle ve at ile çalışan su tulumbaları üretimi sürdürülmüştür. 1960’lı yıllardan sonra benzinli ve dizel su motorlarının bakım-onarım ve yedek parçalarının imalatı, motorlu taşıtların bakım onarım ve yedek parçacılığı, ayrıca çevrede yaygın olan av tüfeği sektörüne yedek parça imalatı, torna ve kaynak isçiliği faaliyetlerimiz 1990’lı yıllara kadar devam etmiştir. Sonrasında yine aile iştiraki firmamızda Huğlu’daki fabrikalarımızda metal sanayiinin farklı kollarında imalatlar yapmış ve yine iştiraki firmalarda savunma sanayiine muhtelif parçalar, medikal sektörüne muhtelif parçalar, motor krank imalatı ve av tüfeği gibi farklı kollarda imalatlar yapmıştır. Bu sebeple Alüminyumdan, Titanyuma, demir dışı metallerden yüksek vasıflı çeliklere kadar farklı malzemeler ile imalat tecrübesine sahiptir.
2016’dan sonra ise farklı bir yapılanmaya gidilerek Beyşehir Organize sanayi bölgesindeki 34,000 metre kare alanda imalat faaliyetlerine başlamıştır. 6,600 metre karesi tamamlanmış ve halen devam eden yatırımlarımızla kapalı alanı 17,000 metre kare olacak entegre üretim kampüsümüzü tamamlamış olacağız.
Burada, uzun yıllardır tecrübe sahibi olduğumuz İnşaat İş Makinaları sektöründe, Ülkenin öncü üretim kapasitesine sahip firmalarından biri olma vizyonu ile yatırımlarımıza devam etmekteyiz. Hali hazırda ürettiğimiz ürünlerin %95’i Avrupa pazarında, İnşaat İş Makinaları sektörünün en büyüklerine OEM olarak sunulmaktadır. Yine yerli İnşaat İş Makinaları sektörünün öncü firmalarına da OEM montajlı Komponent ürünler üretmekteyiz.
Üretimde güncel CNC talaşlı imalat tezgâhları, kesme, bükme ve işe özel tasarlamış teçhizatlar, farklı kaynak prosesleri kullanılmaktadır. Ölçülemeyen ürünün kalitesi standardize edilemez düsturu ile Laboratuvarımızda çeşitli boyut ölçüm cihazlarımız ve günümüz teknolojisine uygun hassas CMM cihazımızın yanında Malzeme laboratuvarımızda ise Sertlik cihazlarımız, Yüzey sertliği ölçüm cihazımız, Ultrasonik hata tespit cihazımız, Malzeme analiz, çekme-basma test cihazımız ve işe özel ölçüm teçhizatlarımız bulunmaktadır. 
Süreç yönetimlerimizde, günümüz gereksinimi olan ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi ile çalışmalarımız devam etmektedir. Kurumsal Kaynak Planlama yazılımı olan “Sysmond ERP” ile tüm süreçler tam uyumlu yürütülmektedir. Alanında öncü olan Catia CAD-CAM ve PLM yazılımlarımızla üretim süreçlerimizi tam kontrolle sürdürmekteyiz.
Üretimin her aşamasında enerji verimli teçhizatlar kullanan İnnometal doğaya saygı bilinciyle tükettiği enerjinin tamamını yenilenebilir enerjiden sağlamayı hedeflemektedir. Bu çerçevede 1. Etabı tamamlanarak devreye alınan güneş enerjisi tesisi ile halihazırdaki tüketiminin tamamı da buradan karşılamaktadır.
Sürdürülebilir üretimin en önemli ayaklarından biri olan insan kaynağı ise firmamızın en değer verdiği hususlardan biridir. Bu maksatla personelimiz için daha nezih bir çalışma ortamının oluşması için kampüsümüz içinde sosyal alanlar bulunmaktadır. Çalışanlarımıza verilen sürekli eğitimlerle ise personelimizin çalışma bilinci ve iş bilgisi arttırılmaktadır.

İletişim Bilgileri