HİDROMEK

Ahi Evran OSB Mahallesi Osmanlı Caddesi No:1 Sincan/ANKARA
+90 312 267 12 60       +90 312 267 12 39      info@hidromek.com.tr      www.hidromek.com.tr

HAKKIMIZDA

Dünyanın tanınmış iş makinesi üreticilerinden  HİDROMEK, 1978 yılında Ankara’da kurulmuştur. Kurucusu Hasan Basri Bozkurt, faaliyetlerine tarım traktörleri için ataşman üretimiyle başlamıştır. Bu girişim, ilerleyen yıllarda bir adım daha ileriye götürülmüş ve Türk mühendisler tarafından tasarlanan ilk iş makinesi üretimi gerçekleştirilmiştir. Ürün gamının genişletilmesiyle büyüyen HİDROMEK’in bünyesinde şu an 2000'e yakın çalışan istihdam edilmektedir. Ayrıca; dördü Ankara’da, biri İzmir’de, biri de Tayland’da olmak üzere altı üretim tesisinde kazıcı yükleyici, hidrolik ekskavatör, lastikli yükleyici, motor greyder ve toprak silindiri üretimi yapmaktadır. Ankara Sanayi Odası I. Organize Sanayi Bölgesinde 1.2 Milyon m²’yi aşkın sanayi parseli üzerinde inşaatı devam eden HİDROMEK Üretim Üssü’nde, ilk olarak faaliyete geçen komponent fabrikasında ise daha önce ithal ettiği şanzıman, aks ve hidrolik redüktör gibi ana komponentlerin üretimini büyük ölçüde kendi bünyesinde yapmaktadır. 
 
Dünyada 5 kıtada 100’ün üzerinde ülkede makineleri çalışan HİDROMEK, yurt dışındaki yetkili bayi yönetimi, satış ve satış sonrası hizmetlerini yürütmek üzere İspanya’da HİDROMEK WEST, Rusya’da HİDROMEK RUS, Tayland’da HİDROMEK CE ve Japonya’da HİDROMEK JAPAN firmalarını kurarak faaliyete geçirmiştir.
 
İş makinesi tasarımı konusunda fark yaratan HİDROMEK, bu başarısını birçok ödülle taçlandırmıştır. HİDROMEK şu an, uluslararası düzeyde prestije sahip, toplam 17 adet tasarım ödülünün sahibidir. 

İş makineleri konusunda tüm dünyaya bilgi tedariki sağlayan ve sektöre referans oluşturan basın kuruluşu KHL Group’un, dünyada iş makineleri üreten en büyük firmaların sıralandığı uluslararası “Yellow Table 2018” listesinde yer alan ilk ve tek Türk makine üreticisi HİDROMEK olmuştur. Bunun yanında, HİDROMEK, İMDER (Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği) tarafından açıklanan verilere göre Türkiye’de son 10 yıldır kazıcı yükleyici, son 7 yıldır hidrolik ekskavatör ve ilk kez  motor greyder satışlarında pazar lideridir.
 
 
HİDROMEK Satış Sonrası Hizmetler Müdürlüğü müşterilerimizin satış sonrası eğitim, yedek parça tedariki, iş makinesi tamiri gibi konularla ilgili taleplerini karşılamaktadır. 
 
Merkezi Ankara’da bulunan yaklaşık 28.000m² alan üzerine kurulu olan Satış Sonrası Hizmetler Müdürlüğünde barkod sistemi ile yönetilen yedek parça depoları, servis istasyonu ve eğitim merkezi bulunmaktadır. Yurt içinde 58'i özel yetkili servis noktası olmak üzere toplam 66 noktadan servis ve yedek parça hizmeti sunulmaktadır. 
 
Yurt dışında ise 69 bayi aracılığıyla müşterilerine servis ve yedek parça hizmeti sunmaktadır. Ayrıca, yurt dışındaki yetkili bayi yönetimi, satış ve satış sonrası hizmetlerini yürütmek üzere İspanya Barcelona’da HİDROMEK WEST, Rusya Krasnodar’da HİDROMEK RUS ve Japonya Sagamihara’da HİDROMEK JAPON satış ve satış sonrası hizmetler merkezine sahiptir. Belirtilen bölgeler dışındaki bölgelere ise gerekli teknik ve lojistik destek Türkiye’deki Satış Sonrası Hizmetler Müdürlüğü tarafından sağlanmaktadır. 

 @hidromek.tr

Sertifikaları

ISO 9001
ISO 14001
ISO 27001
OHSAS 18001

İlgili Görseller

İletişim Bilgileri
Firma Konumu
Şirket Videosu