Birlikte Hareket Etmenin Gücüne İnanıyoruz

Ekleme Tarihi 23.10.2019

İş ve İnşaat Makineleri Kümelenmesi (İŞİM) ile Araç ve Araç Üstü Ekipman ve İş Makinaları Üreticileri Birliği Derneği (ARÜSDER) arasında iş birliği sözleşmesi imzalandı. İŞİM Yönetim Kurulu Başkanı Halide Rasim, “Hem ulusal hem de uluslararası pazarda rakiplerimize karşı beraber hareket etmenin getireceği güce inanıyoruz.” dedi.

İŞİM ve ARÜSDER, ulusal ve uluslararası pazarlarda güçlerini birleştirerek üyelerine daha fazla iş birliği imkanı sağlayacak, iş birliği sözleşmesini imzaladı.

OSTİM OSB Konferans Salonu’nda düzenlenen imza töreninde sözleşmeyi, İŞİM Yönetim Kurulu Başkanı Halide Rasim ve ARÜSDER Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Fırat imzaladı.

İş ağları genişleyecek

ARÜSDER Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Fırat, İŞİM ile iş birliği yapmaktan memnuniyet duyduklarını dile getirdi. Fırat, “Bu iş birliği, İŞİM ve ARÜSDER’in yaptıkları faaliyetlerle üyelerine daha fazla imkan sağlayıp, iş ağlarımızı genişleterek üyelerimize olan hizmetlerimizin daha fazla artmasını sağlayacak.” dedi.

ARÜSDER olarak iş birliklerine her zaman açık olduklarını dile getiren Burhan Fırat, şu görüşleri paylaştı: “Sivil toplum örgütlerinin birlikte hareket etmesini birbirlerine destek olmasını her zaman destekliyoruz. Bu birlikteliklerle zorlukların aşılacağına kanaat getiriyoruz. İş birliğimizin hayırlı olmasını diliyorum.”

“Birlikte hareket ivme kazandıracak”

İŞİM Yönetim Kurulu Başkanı Halide Rasim, İŞİM ve ARÜSDER’in Makine İhracatçılar Birliği’nin bünyesinde bulunduğuna dikkat çekti.

Türkiye’nin makine ihracatının artırılmasının önemini vurgulayan Halide Rasim, “Burada ayrı ayrı hareketten ziyade birlikte hareket etmenin kazandıracağı ivmeye inanıyoruz. Kümelenme olarak sivil toplum kuruluşları ile yapacağımız iş birlikleri bizim için çok kıymetli. ARÜSDER bizim kesişen sektörlerimizden. İş ve inşaat makineleri, araç üstü ekipmanlarını da kapsıyor. Hem ulusal hem de uluslararası pazarda rakiplerimize karşı beraber hareket etmenin getireceği güce inanıyoruz. Karşılıklı bilgi ve tecrübe paylaşımlarının her iki taraf için de çok yüksek katkı sağlayacağı kanatindeyiz. Ben de iş birliğimizin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” değerlendirmesini yaptı.

İlgili Görseller