Belarus - Makine Üretimi ve Metal İşleme Konferansı

Ekleme Tarihi 21.10.2019

İş ve İnşaat Makineleri Kümelenmesi (İŞİM) Yöneticileri, 10-11 Ekim 2019 tarihlerinde Belarus’un sanayi şehri Mogilev’de düzenlenen Makine Üretimi ve Metal İşleme konulu uluslararası konferansta yer aldı. Konferans kapsamında Mogilev Serbest Ticaret Bölgesi ziyaret edildi ve yatırım fırsatları görüşüldü. Mogilev Serbest Ticaret Bölgesinde Mühendislik, Makine ve Metal İşleme alanında teknolojik ve bilimsel gelişmeler incelendi. Programın devamında Belarus-Rus Üniversitesi ziyaret edilerek Metal İşleme Teknolojileri Laboratuarlarında yapılan çalışmalar yakından izlendi.

Konferansın fuaye alanında yer alan Belarus firmalarının standları İŞİM tarafından ziyaret edildi ve işbirliği fırsatları görüşüldü. Yaklaşık 30 ülkeden katılımcıların bulunduğu uluslararası ntelikteki bu konferansın ardından gerçekleşen ikili iş görüşmelerinde sektörel işbirlikleri çıkması bekleniyor. 

İŞİM yöneticilerinin katıldığı Makine Üretimi ve Metal İşleme konulu Uluslararası Konferansın ikinci gününde ise Bobruisk şehrine geçen İŞİM Kümelenmesi, Bobruisk Şehrinin Sanayi ve Yatırım fırsatlarını şehrin Belediye Başkanından dinledi. Belarus Ulusal Bilimler Akademisi Metal Teknolojileri Enstitüsü, Belshina Lastik Fabrikası ve Bobruiskagromash Tarım makinaları firmaları ziyaret edildi. Bu ziyaretlerde fabrika üretim hatları incelendi ve firmaların yöneticileriyle toplantılar yapıldı.

Konferans süresince devam eden tematik toplantılarda Uluslararası konuşmacılar yer aldı. Tematik oturumlarda görüşülen konu başlıkları şöyleydi;

- Küme girişiminin yönetimi - olumlu ve olumsuz deneyim paylaşımları

- Makine yapımında ileri teknolojiler

- Malzeme bilimi ve döküm teknolojisi

- Metal işleme ekipman ve kalıp

- Üretim süreçlerinin mekanizasyonu ve otomasyonu

- Üretimde Kalite Yönetimi

- Makine yapımında bilgi teknolojileri ve simülasyon

- Makine üretimi alanındaki eğitim sorunları

İlgili Görseller