ANDOKS İŞ MAKİNALARI

1232. Sokak (eski 40. Sokak) No:18 Ostim/Ankara
0 312 386 03 70       0 312 386 03 71      info@andoksmakine.com      www.andoksmakine.com

ANDOKS, iş ve inşaat makinaları, inşaatlar, şantiyeler, taş ocakları, maden ocakları gibi kazı, yükleme, taşıma ve kırma işlemlerinin yapıldığı tesislerde sıkça yer almaktadır. Firmamızda, bu makinalara ait ataşmanların ve özel amaçlı ekipmanların tasarımları ve imalatları yapılmaktadır.

İmalatını yaptığımız ürünlerin kapasite hesapları ve dayanım hesapları ürünün kullanılacağı nokta göz önüne alınarak, müşterilerin de istekleri doğrultusunda her ürün için yeniden yapılmaktadır. İş makinaları çok amaçlı kullanıldığı için kullanılan ataşman sayısı oldukça fazladır. Firmamızda en çok kullanılan ürünler seri olarak üretilmekte iken spesifik olarak istenen ürünlerde tasarım ve müşteri onayı süreci ile tamamen işe özgü ürünler tasarlanıp üretilmektedir. İş makinalarının kullanıldığı işlemlerde (hafriyat, kazı, inşaat vb.) ataşmanın direk temasta olduğu malzemelerin sertlik ve aşındırıcılık değerlerinin bilinmesi, kullanılacak ataşmanın malzeme seçimi ve dayanım hesaplarının yapılması açısından son derece önemlidir.

Çok sert ve aşındırıcı malzemede çalışan ataşmanların malzeme ile temas eden bölgelerinde aşınmaya mukavim malzemeler kullanılmaktadır. Aşınma derecesine bağlı olarak kullanılan aşınmaya karşı mukavim malzemelerin sertlik değerleri, üründen ürüne farklılık göstermektedir. Örneğin aşırı derecede aşındırıcı özellikli malzemelerde kullanılan ataşmanlarda temas yüzeyleri 500 Brinell sertliğinde çelik ile kaplanırken kısmen daha hafif aşındırcılık değerlerinde 400 Brinell sertliğinde çelik kullanılmaktadır. Eğer aşınma miktarı belirlenen değerlerin altında olursa temas yüzeylerinde çekme mukavemeti 520 çelikler kullanılmaktadır.

 andoxofficial

Ürünler

İlgili Görseller

İletişim Bilgileri
Firma Konumu